Separator z funkcją wialni – nowa maszyna do separacji ziarna

We współczesnych urządzeniach dla przemysłu stosuje się siłę strumienia powietrza jako główne narzędzie oddzielania lekkich i ciężkich cząstek. Zaliczają się do nich zaawansowane separatory naszej produkcji, które zawierają w sobie funkcje kilku sprzętów m.in. wialni do ziarna. Pracując w trybie nadmuchu, unoszą lżejsze zanieczyszczenia i dopuszczają do opadu tylko wartościowego materiału. Ten sposób działania sprawdza się w wielu przypadkach. Często się je użytkuje do zboża, ale równie dużą skuteczność zauważa się na innych plonach. Przykładem jest zastosowanie maszyn rolniczych ASM jako wialni do facelii, seradeli, rzepaku, fasoli, gorczycy, gryki lub kukurydzy.

Separator zamiast nowej mini wialni do zboża i drobnych nasion

Wyposażenie wykorzystywane w mniejszych systemach produkcyjnych musi być jednocześnie wydajne i łatwe w obsłudze. Z tego powodu dobrym wyborem są urządzenia, które da się swobodnie ustawić w ograniczonej przestrzeni i nie przebudowywać infrastruktury. Należy do nich mała wialnia do zboża i ziaren. Jej prosta budowa sprzyja szybkiemu uruchomieniu i łatwemu czyszczeniu po zakończonym cyklu pracy. Część z dostępnych modeli ma wbudowaną funkcję regulacji obrotów, co przekształca energię paliwa w ruch. Aerodynamiczny separator wykorzystywany jako wialnia z silnikiem nie tworzy nadmiernego hałasu i wyróżnia się stabilnością działania. Można go też zintegrować z pozostałymi systemami i skalibrować pod własne uprawy.

Wialnia odśrodkowa do zboża od polskiego producenta – efekty

Prawidłowe działanie pomaga w poprawie wartości użytkowej surowca. Usunięcie lekkich frakcji jeszcze przed kolejnymi etapami przyczynia się do ograniczenia strat i obniżenia ryzyka uszkodzeń w dalszej obróbce. Nasze separatory zastępujące wialnie zbożowe sprawiają, że materiał, który trafił do suszenia, jest bardziej jednorodny, czym wpływa na przewidywalność procesu i brak skutków ubocznych. Poza tym mniejsza ilość odpadów przekłada się na oszczędność energii i redukcję kosztów magazynowania. Urządzenia ASM z trybem wialni spełniają swoje zadanie przez selekcję aerodynamiczną i w konsekwencji wydają surowiec o lepszej jakości, gotowy do sprzedaży, przechowywania lub dalszego przygotowania do siewu.